Pirelli’nin Aldığı Dev İhale Adrese Teslim Çıktı

İstanbul Park pistinin işletme hakları yeni bir sahibe geçti. Pirelli Otomobil Lastikleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander’in ortak olduğu Can Bilim Eğitim Kurumları A.Ş., Formula 1 yarışlarının düzenlendiği İstanbul Park pistinin yeni işletmecisi olarak belirlendi.

Gazeteci Emre Özpeynirci X hesabından ihale hakkında “Pirelli Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander’in de ortak olduğu şirket ihaleye tek şirket olarak girmiş. İstanbuk Park’ın işletmecisi Intercity ise “adrese teslim” iddiasının çok güçlü olduğunun görülmesi sebebiyle son anda ihaleye katılmama kararı almış. Tabi bundan sonraki süreç önemli; Kesin teminatın yatırılması, ilgili sözleşmenin imzalanması ve en önemlisi Formula 1 yarışlarının İstanbul Park’ta organize edilmesi için gerekli sözleşmelerin Formula 1 yönetimi ile 30 gün içinde imzalanması gerekiyor.” açıklamasında bulundu.

LIBERTY MEDIA CORPORATION’IN AÇIKLAMALARI BEKLENİYOR

Formula 1 organizasyonunun sahibi Liberty Media Corporation yetkililerinin, bayram sonrası İstanbul’a gelerek, pistin kullanım amacına uygun şekilde işletilmesine dönük açıklamalar yapması bekleniyor.

LALE CANDER KİMDİR?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi olarak görev yapan Lale Cander, Türk Pirelli Endüstriyel ve Ticari Lastikler A.Ş.’de de Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir